Adana ev taşıma ekspertizi mutlaka uygulanması gereken bir hizmettir. Taşınma sırasında ortaya çıkabilecek sorun yada anlaşmazlıkların bu şekilde önüne geçmiş oluruz. Eşya miktarı,kat yüksekliği istenilen hizmet için görüşülür. En doğru Adana ev taşıma planı oluşur ve her iki tarafta sorun yaşamaz. Bu işte sadece müşteri mağdur olmaz. Bazen yanlış bilgilendirme yada yönlendirmeler yüzünden Adana evden eve nakliyat firmaları da mağdur olabilir.

Ücretsiz Adana Ev Taşıma Ekspertiz

Örnek olarak kat yüksekliğinden yola çıkalım. Siz 5. kat da oturuyorsunuz. Asansöre bindiğinizde 5 e basarsanız 5. kat demeniz gayet doğal. Ancak burada çok ince bir çizgi olduğunu söylemeyim. Oturduğunuz bina altında iş yeri var ve bu iş yerine ait birde asma kat var ise onuda kat olarak ilave etmeniz gerekir. Yada bina ile asansör arasında çok mesafe var ise oda kat olarak sayılır. Böylece 5. kat olarak ifade edilen ev 7. hatta 8. kat sayılır. Bu 1. le 10 kata arası çok önemli değil. Ancak 10. kat üzeri taşımalarda son derece önem taşır. Bazı firmaların asansörler 10. kat bazıları 12. kata yetişir. İşte bu noktada ücretsiz olarak verdiğimiz ekspertiz hizmetimizin önemi ortaya çıkar.

Adana Ev Taşıma İçin Ekspertiz Neden Önemli ?

Müşteri ile işi yapan arasında en çok evden eve taşımacılık sektöründe çıkar. Size göre eşyanız azdır nakliyeciye göre çoktur. Bu yüzden işi yapacak firmanın gelip eşyalarınızı görüp fiyat vermesini sağlayın. Az olarak yorumladığınız eşya çok çıkar ise nakliyecinin yapacağı ilk şey fiyat farkı istemektir. Vermez iseniz iş bırakılabilir. Daha sonra bunun telafisi olsa bile o an için mağdur olabilirsiniz. Yada kamyon ile araç arası haddinden fazla mesafe var ise yine elaman takviyesi ile fiyat farkı doğar.

İşte bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalmamak için ekspertiz hizmeti şart. Özelikle şehirler arası ev taşımalarda kesinlikle net olmanızı tavsiye ederim. Çünkü araçlar her zaman iki ev eşyası ile yola çıkar. Araçta bulunan boş yerler 1 kapak,2 kapak gibi terimler ile ifade edilir. Araçlar genelde 3 kapak olur. Yani 1 ara. boyu 8 metre ise üçe bölün kalan 3 de 1 lik alan a 1 kapak denir. Normal 2+1 ev eşyası her türlü bir aracın neredeyse yarısını kaplar.  Eşyam az deyip 1 kapak yere 3+1 ev alır diye düşünürseniz yarı yolda kalırsınız.

Şehirler Arası Ev Taşıma İçin Ekspertiz

Adana evden eve  nakliyat için ekspertiz kolay. Ancak il dışında bulunan firmalar ile anlaşıyorsanız bu biraz riskli. Siz yinede eşyalarınızın fotoğraflarını yada ayrıntılı liste yada videosunu firmaya ulaştırın. Mümkün olduğunca bulunduğunuz illerde bulunan firmalar ile anlaşmaya bakın. Diğer il dışı firmaların bir garantisi yok.  En çok sorun atama dönemlerinde memurlar ve nakliyeciler arasında eşya miktarı yüzünden çıkar.

Bunun en büyük nedeni bazı firmalar aldıkları işleri başkalarına devreder. Net bilgi sahibi olmayan 3. taraf nakliyeci sağlıklı bir plan yapmadan yola çıkar ise iste sorun burada başlar. Çoğu zaman eşyaları yerde kalan müşteriler bile gördük. Bu gibi sorunlar yaşamamak için lütfen dikkatli olun.

ev taşıma ekspetiz