Adana Taşınma Yardımı Projesi

Adana'da Taşınma Yardımı Almak İsteyenler Dikkat

Evini taşıma isteyen ancak maddi durum yetersizliği olanlar için taşınma yardımı söz konusu. Sosyal yardımlaşma dernekleri tarafından organize edilen bir projedir. 2019 Yılından bu yardımdan yararlanabilmeniz için bazı şartların yerine gelmiş olması gerekir. Adana evden eve nakliyat hizmeti almak isteyen ancak maddi durumu iyi

Ev Taşıma Yardımı Nedir ?

Adana'da Kira ve taşınma yardımı, kentsel dönüşüm projesi ile birlikte ortaya çıkan  ve kiracılara yapılan bir yardım türüdür. Ekonomik koşulları iyi olmayan ama kentsel dönüşümden yararlanmak için evinden çıkmak zorunda kalan kiracıların mağdur olmamalarını sağlamaktır. Bu sebeple , kiracıların kira ve taşınma giderleri devlet tarafından karşılanır. Taşınma yardımına başvurmak için Adana Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne dilekçe ile başvurmak ve ilgili belgeleri sunmak gerekir.

Taşınma Yardımından Kimler Yararlanabilir?
Adana'da 2012 yılından bu yana kapsamlı bir  kentsel dönüşüm süreci başlatılmıştır. Bunun  amacı, deprem ve benzeri  riski bulunan alanlarda ve bu alanların dışında kalan riskli yapıların olduğu bölgelerde sağlıklı ve güvenli hayat şartları tesis etmektir. Kentsel dönüşüm sürecinin bir parçası olarak, devlet tarafından vatandaşların güvenliğini tehlikeye atan her durumun ortadan kaldırılması için iyileştirme, düzeltme ve yenileme çalışmaları yapılmaktadır.
Kentsel dönüşüme tâbi olan bir konutta veya iş yerinde olan kiracıların mağdur olmaması için kendilerine uygun şartlar oluştuğunda kira yardımı ve taşınma yardımı verilmektedir. Bu yardımdan yararlanabilmek için kiracıların 6306 sayılı kanun çerçevesinde, anlaşma ile tahliye edilmiş olmaları gerekir.
Taşınma Yardımı İçin Nereye Başvuru Yapılır ?
Ev kiracıları gibi iş yeri kiracıları da ev taşınma yardımı başvurusunda bulunabilmektedir. Hem ev hem iş yeri kiracılarının yardım başvurusunda bulunabilmeleri için birtakım belgeleri yanlarında hazır götürmeleri gerekmektedir.
Kiracılardan İstenen Belgeler
• Kurumdan alınacak başvuru formu,
• Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
• Riskli yapıda oturduğunu gösteren adrese dayalı nüfus kayıt örneği aslı veya kiracının adına kayıtlı, açık adresi ve bağımsız bölüm numarasını gösteren, son 3 aya ait elektrik, su veya doğalgaz faturalarından birinin aslı.
• Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak, ıslak imzalı yeni adrese dayalı nüfus kayıt örneği aslı,
• Riskli yapı belirtme yazısı fotokopisi,
• Kamu bankalarından birinde açılmış vadesiz hesaba ait cüzdanın fotokopisi bulunmaktadır.

Taşınma Yardımı Yönetmeliği İndir

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı İle İlgili Döküman

Kira Yardımı Dilekçe Örneği

Kentsel dönüşüm dilekçesi indir

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir