Milliyet Nakliyat Blog Yazıları | 05374092406
adana ogrenci esyasi tasima

Adana Öğrenci Eşyası Taşıma

Genelde geçimi aileleri tarafından karşılanan öğrenciler için ekstra masraflar dayanılmaz bir durumdur. Öğrenciler her işte olduğu gibi Adana öğrenci eşyası taşıma işlemi içinde ucuz fiyatlar araştırır. Öğrencilerin komple evden eve nakliye firması yerine parça eşya taşımacılığı   yapan küçük nakliye firmaları bulması daha uygun olacaktır. Öğrenciler de çok fazla eşya olmayacağı için zaten çok büyük bir araca gerek kalmayacaktır.

Pikapları ya da kamyonetleri olan firmalar bu işi öğrenciler için çok ucuz fiyatlara yapabilecektir. Bu tür bir taşımacılık hakkında daha detaylı bilgi için bağlantıdan yardım alabilirsiniz. Ucuz nakliye fiyatları bulabilmek için daha küçük taşıma şirketleri tercih edilmelidir.

Çünkü bu tür hizmet veren kişi yada kurumlar mini nakliye hizmeti verdiğinden fiyatları da ucuz olacaktır. Büyük firmaların araçları büyük olduğu için yakıt giderleri de büyük olur. Uygun ucuz nakliye fiyatları almanız çok zordur.

Öğrenciler İçin Ucuz Nakliye Hizmeti Veren Firma ve Şahıslar

Bakın öğrenci arkadaşlar uygun fiyatlara nakliyeci bulabilmek için aramalarınızı pikap nakliye ya da mini nakliye ,parça eşya olarak yaptığınız da karşınıza pek çok firma çıkacaktır. Adana ilinde bu işi yapan pikap işi yapanlar genelde duraklarda durur. Hemen her semt de durakları mevcuttur. Örnek olarak Telli Dere Mahallesinde kanal 1. durak civarından bu tür nakliyeciler bulabilirsiniz.

Kendi imkanlarınız ile taşıma yapmak isterseniz sadece pikap kiralayabilirsiniz. Bu işi kendi gücünüz ile yapamayacağınız durumlarda ise hamal ve beden işçisi arkadaşlarda yardım olabilirsiniz.  Bekar öğrenci eşyalarınız da söküp takma işi yapamayacağınız mobilyalar var ise mobilya montaj elemanlarından yardım alabilirsiniz. Adana Evden eve hamal arkadaşlar bu işlerin tamamında tecrübe sahibi kişilerdir.

 

adana öğrenci eşyası taşıma

Ucuz Öğrenci Nakliye İçin Asansör Kullanımı

İşte burada ucuz nakliye fiyatları almanız biraz zor olacaktır. Asansörlü taşımacılık fiyatları eşyanız az da olsa katlar yüksek ise size pahalıya patlar. En ucuz asansörlü nakliye fiyatlarına bu listeden ulaşabilirsiniz.

Eşya taşımacılığında fiyatları direkt olarak etkileyen  asansör kullanılmasıdır. Bu sebeple öğrenci kardeşlerimiz 2. kat üstü yerlerden ev tutmamalarını tavsiye edilir. Ortalama bir taşıma işinde asansör kurulması fiyatlarda en az 350₺ farklı çıkar. Fiyatlar neden yüksek çıkar diye merak ediyorsanız genel hizmet anlayışı ile ilgili sayfamızı ziyaret ediniz.

 

Adana Eşya Depolama şirketleri ne iş yapar ?

Adana Eşya Depolama Şirketi Ne İş Yapar ?

Depoculuk pek çok ana dallara ayrılır. Makalede Adana eşya depolama şirketlerinin nasıl çalıştığı ve hangi hizmetleri verdiğine değinmek istiyoruz.

Ev eşyası depolama hizmetini genelde bağlı olarak çalışan evden eve taşımacılık şirketleri verir. Bu tür firmalar bünyelerinde bulundurdukları oda usulü depolarda aylık ya da yıllık belli ücretler karşılığında eşya depoculuğu hizmeti verir.

Eşyalarınızın evinizden paketlemek sureti ile alınması ve asansörlü taşımacılık ile yüksek katlardan taşınması dahil komple hizmet verirler.  Asansör ile eşya taşıma ve depolama ile ilgili sayfaya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Adana eşya depolama hizmetinden  genelde şehirler arası taşınan kişiler yararlanmak ister. Taşındıkları illerde henüz ev bulamaması ve eski evden kira günün dolması durumunda ev eşyası depolama hizmeti tam yerinde bir servistir.

Büyük bir evden daha küçük bir eve taşınmak istiyorsunuz ancak eşyalarınızı yeni ev almayabilir. Böyle bir durumda taşıma şirketlerinden yardım alabilirsiniz. Fazla ev eşyalarınızı depolayabilir ve muhafaza edebilirsiniz.

Endişelenmeyin ,Evden eve eşya depolama şirketleri eşyalarınızı paketli şekilde depolayacağı için zarar görmeyecektir.

 

adana eşya depolama

Adana da Ev Eşyası  Depolama Şirketlerine Nasıl Ulaşılır ?

Tüm Adana  taşıma şirketlerinin  eşya depolama hizmeti olduğunu söylemek doğru olmaz. Köklü ve eski firmalar bu alanda hizmet vermektedir. Firma sitelerinden depoculuk ile ilgili hizmetleri olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Adana'nın Seyhan,Yüreğir ve diğer ilçelerinde pek çok evden eve nakliyat firması mevcuttur. Bu firmaların bir bölümü eşya depolama hizmeti verir. Bu firmalara ulaşmanın en kolay yolu firma listesi oluşturup görüşmektir.

Listelediğiniz firmalar ile görüşüp depolama hizmetlerinin olup olmadığını sorabilirsiniz. Hizmetleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Eşya depolama fiyatları hakkında teklifler alabilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz.

Depoların sizin eşyalarınızı alıp almayacağı konusunda bilgi edinmenizde fayda var. Çünkü bazı depolar 2+1 ev eşyası alır bazıları 3+1 eşya alır. Ve eşya depolama için fiyatlandırmalarda hacim hesabı yapılır.

Özetlemek gerekirse; eşya depolama şirketleri ev eşyalarınızı dilediğiniz zaman evinizden alır,bu esnada mobilya beyaz eşya gibi eşyaları paketler. Kendi araçları ile depolarına koyar. Dilediğiniz zaman Adana eşya depolama şirketleri  eşyalarınızı evinize getirir ve kurulum montaj dahil yeniden yerleştirme işini yapar.

 

adana ev tasima ekspertiz nedir

Adana Ev Taşıma Ekspertiz Hizmeti Nedir ?

Ekspertiz genelde tüm meslek dallarında satış yada hizmet öncesi uygulanan bir hizmettir. O mesleğe bağlı yetkili kişiye de eksper denir. Adana ev taşıma ekspertiz içinde bu işle görevli personeller hemen her profesyonel evden eve nakliye firmasında mevcuttur.

Bu tür memurlar size taşınma öncesinde ve sürecinde bilgi aktarımında ve uyarılarda bulunur. Özellikle eşya taşımacılığında mutlaka ekspertiz hizmeti almalısınız. Eşyalarınızın miktarı ,taşınma günü ve diğer tüm detaylar mutlaka önceden hesaplanmalıdır. Aksi halde ger dönülmez ve sizi üzecek durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

Günümüzde en çok rekabetin yaşandığı sektörlerin başında ev taşıma grubu gelir. İşini iyi yapmak isteyen ve gerçekten yapan firmalar var elbette. Ancak baştan savma yapanlarda maalesef var. Bir firma sizden ev taşıma ekspertiz için randevu talep ediyorsa o firmaya sonuna kadar güvenin.

Telefonda kafadan atma bilgiler ile sizi yönlendirmeye çalışan kişi ya da kurumlara asla güvenmeyin. Adana Nakliyat sektörüne müşteri ve firma arasında sorunlar genelde eşya miktarı ve kat yüksekliğinden çıkar.

Eşyalarınız size göre çok az olabilir ancak hizmet alacağınız taşıma şirketi bunu farklı yorumlayabilir. Siz siz olun sadece telefonda anlaşma yapmayın. Kat yükseklikleri nasıl değer kazanır siz bilemeyebilirsiniz. Örneğin eviniz 1.kat diyelim; ama altınızda bir dükkan ve ya asma kat var ise bu 2. kat sayılır. 1 ve 10. katlar arasında bu sorun olmaz.

Ancak 10. kat üstü asansörlü taşıma sisteminde bu çok fark eder. Çünkü bazı firmaların asansörleri 9. kata kadar çıkar.Bazıları 15. kata çıkar. Eğer siz ev taşıma ekspertiz hizmeti almadan yola çıkarsanız başınız ağrır. Gelen firma sizden fiyat farkı talep edebilir.

Adana Ev Taşıma Ekspertiz Elemanın Görevleri Nelerdir ?

Adana Evden eve taşımacılık  firmalarının bünyesinde bulundurduğu ekspertiz elamanları doğru planlama yapmak için eğitilir. Sizden gelen talep doğrultusunda randevu oluşturur ve evinizi ziyaret eder. Bu aşamada aklınıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz. Adana ev taşıma ekspertiz elemanı oda sayınızı ,kat yüksekliğini  ve almak istediğiniz evden eve nakliyat hizmetini firma yetkililerine aktarır. Bu elamanların fiyatlandırma yetkisi yoktur.

Taşıma öncesinde size düşen görevler hakkında sizi bilgilendirir. Kamyon ve asansörün yanaşacağı alanları tespit eder.Firmanın neler yapacağı ve neler yapmayacağı konusunda bilgi aktarır. Paketleme malzemeleri,eleman sayısı gibi tüm detayları şirkete bildirir. Bu sayede taşınma sürecinde hiçbir aksaklık olmamasını sağlar. Sigorta ve sözleşme gibi evrak işlerini düzenler. Tabi bu noktada şehir içi taşınmalarda bu işlemi yapmak kolaydır. Ayrıca şehir içi nakliye hizmetimiz hakkında bilgi almak isterseniz ilgili sayfaya bu link den ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

adana ev tasima ekspertiz

Şehirler Arası Ev Taşıma Ekspertiz Hakkında Bilmeniz Gereken Konular

Bu en çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Anlaşma yaptığınız şehirler arası taşıma şirketi çok önemlidir. Örnek vermek gerekir ise ; Diyarbakır'dan Adana iline taşınacaksınız var sayalım. Bir Adana ev taşıma şirketi ile anlaştığınız zaman ekspertiz hizmeti canlı olarak almanız mümkün değildir. Bu durumda detaylı eşya resimleri hatta video  gibi yardımcı  dosyalar paylaşılmalıdır. Görüntülü arama gibi teknolojinin bize sağlamış olduğu tüm yeniliklerden yararlanabilirsiniz.

Anlaşma yaptığınız firmanın hangi aracı gelecek,araç plakası,şoför kimlik numarasına kadar istemek hakkınızdır. Sözleşme imzalayıp mail adresinize yollanmasını talep edebilirsiniz. Bu işte haddinden fazla komisyoncu şirket vardır. 200₺ komisyon karşılığı taşıma işinizi başka firmalara devrederler.Gelen firma olası bir sorunda sorumluluk almaz. Ev taşıma ekspertiz talebi en çok şehirler arası önem taşır. Kesinlikle telefonda yeteri kadar hakkında bilgi toplayamadığınız firmalar ile anlaşma yapmayınız. Umarım yazımız taşınma süreci hakkında sizi bilgilendirmeye yetmiştir. Sormak istediklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz.