Milliyet Nakliyatnakliye fiyatlarıEvden Eve Nakliyat Paketleme

Evden Eve Nakliyat Paketleme

Taşınmanın en kolay yolu ve kuralı önceden planlama yapmak ve çalışmalara başlamaktan geçer. Bütün işleri son güne bırakırsanız işiniz zor. Toplu olmayan dağınık bir eşyayı taşımanız yada taşıtmanız çok zor olacaktır.Adana evden eve nakliyat sektöründe taşıma firmaları için de bazı kurallar vardır. Her eşyanızı toplayacak bir firma bulmanız tamamen şans eseridir. Ayrıca maliyet neredeyse 2 katına çıkacaktır.
 
Taşınma Günü Belirleyin
Bu sizi bir nebze olsun ne yapmanız konusunda harekete geçirecektir. Nakliyeci bulma anlaşma ve tanışma aşamasını bu arada tamamlamanız gerekir. Nakliyat firmasının mutlaka ekspertiz yapmasını talep edin.
 
Fazla Eşyalardan Kurtulun
İşe yaramayacak ve yeni evinizde size yük olacak eşyalardan bir şekilde kurtulun. Böylece paketleme ve toplama işini biraz da olsa hafifletirsiniz. Ayrıca yeni tutacağınız ev ile eşya miktarınızı ve yerleşme planınızı mutlaka kontrol edin.
 
Eşyaları Toplamaya Başlama Adımı
Eşyalarınızı toplamaya odalardan başlayın. Günlük hayatta size lazım olmayacak eşyaları toplamaktan başlamak en mantıklı yol. Örneğin mutfakta kullanmadığınız yemek takımları yada salonda bulunan vazolar,biblolar gibi eşyaları toparlayın.
 
Cam Eşyaların Paketlenmesi
Cam eşyalarınızı kağıt tampon yardımı ile kolilere yerleştirin. Alta ağır üste hafif olanları koymak sureti ile yerleştirin. Kağıt kullanmaktan kaçınmayın bol bol kullanın.
 
Elbiselerin Toparlanması Ve Paketlenmesi
Günlük elbiseler belirleyin ve diğer tüm giysilerinizi toplayın ve üzerlerine ne olduğunu kime ait olduklarınızı yazın.
 
Acil Durumda Kullanılacak Eşyalar
Acil durumlarda kullanacağınız eşyaları mutlaka erişebileceğiniz bir yere koyun. Örneğin ecza çantası ilaç kutusu gibi. Alet çantası gibi eşyalarınızda size her an mutlaka lazım olacaktır.
 
Gıda Malzemeleri
Gıda alışverişlerinizi taşınma gününe oranla alın. Bozulabilecek malzemeleri günlük almaya dikkat edin. Bildiğiniz gibi Adana yaz aylarında çok sıcak o yüzden 1 saat içinde bile bozulmalar görmek mümkündür.