Evden Eve Sektör Araştırması Dikkat!!!

Şehirlerarası Taşınacaklar Dikkat

Hem Adana evden eve nakliyat sektöründeki tecrübemiz hem de son Memnuniyet Araştırmamız; bize diyor ki eğer şehirlerarası taşınacaksanız çok dikkatli

Bu uyarıyı neden yaptığımızı açıklamaya çalışalım.

Aldığı hizmetten çok memnun olanların oranı 14%, aldığı hizmeti makul bulanların oranı 30%, hiç memnun olmayanların oranı 52% olarak gerçekleşmiştir.

Şehirlerarası evden eve nakliyat fiyatlamasında mantık çalışmıyor, her türlü fiyat ile karşılaşmak mümkün. Büyüklerimiz yüzyıllarca test edip ilan ettiği prensibe inancı olmayan tüketiciler en ucuza çok yüksek rağbet gösteriyorlar. Aksine atalarımız “Ucuz etin yahnisi olmaz ” demişler.

Sektör Araştırmamıza katılan müşterilerimizin yorumları ve başlarından geçen olaylara bakılırsa; sizinle anlaşma yapan nakliyat firması ile sizi taşımaya gelen firma farklı, hatta evinizden yükü almaya gelen firma ile yükü indiren firmanın farklı olması gayet muhtemeldir. Şehirlerarası evden eve nakliyat sektöründe aslında bir kamyonu olmayan sadece iş alıp başkasına pas eden çok sayıda firma kılıklı kişinin var olduğu anlaşılıyor. Yanı sıra normal nakliyecilerin de aslında taşımayacakları işlere fiyat verip aldıkları. Daha sonra o işleri nakliye defterlerinde ilan ederek komisyon karşılığı başkalarına sattıkları sıkça görülmektedir.

İnternetten Bulduğunuz Firmaların Hepsinin Gerçek Olmadığını Biliyormusunuz ?

İnternet ortamında firma araştırırken dikkatli olun. Artık 1 telefon ve 1 web sitesi sahibi olan herkes karşınıza evden eve nakliyat firması olarak çıkabilir. Bunların 2 bölümü var. İyi niyetli kötüler ve gerçek kötüler. Aslında ikisi de kötü. Biri iş alıp komisyon karşılığı işleri başka firmalara satar. Biride gerçekten paranızı alır. Yada firmalardan komisyon alır ve iş falan ortada olmaz. Nereden bakarsanız bakın kötü bir durumdur.

İnternet ortamında bulunan firmalara kapora göndermenin doğru olmadığını düşünüyorum. Sizde eşyalarınız yüklenmeden ve referansı olmayan kişi ve kuruluşlara para göndermeyiniz. Arabası olmayan bırak arabayı vergi levhası bile olmayan insanlar bu işlere bulaşmış durumda.  İnternet ortamının faydaları olduğu gibi zararları da var.

Bir Müşterimizin Ağzından….

Diyarbakır’dan Ankara’ya tayini çıkan müşterimiz internette bir firma ile anlaşır. Tarih kararlaştırılır. Fiyatta anlaşılır. Taşınma günü beklenmeye başlanır. Kendini müşteri olarak tanıtan şahıs müşteriden 2000₺ kapora alır. Peki sonra ne mi olur. Taşınma günü geldiğinde para alan şahsın telefonu kapalıdır. Diden gider geçmiş olsun Mahkemeler vesaire bir sürü zaman kaybı.

 

Facebook Comments

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir