Evden Eve Sektör Araştırması Dikkat!!!

Şehirlerarası Taşınacaklar Dikkat

Hem Adana evden eve nakliyat sektöründeki tecrübemiz hem de son Memnuniyet Araştırmamız; bize diyor ki eğer şehirlerarası taşınacaksanız çok dikkatli

Bu uyarıyı neden yaptığımızı açıklamaya çalışalım.

Aldığı hizmetten çok memnun olanların oranı 14%, aldığı hizmeti makul bulanların oranı 30%, hiç memnun olmayanların oranı 52% olarak gerçekleşmiştir.

Şehirlerarası evden eve nakliyat fiyatlamasında mantık çalışmıyor, her türlü fiyat ile karşılaşmak mümkün. Büyüklerimiz yüzyıllarca test edip ilan ettiği prensibe inancı olmayan tüketiciler en ucuza çok yüksek rağbet gösteriyorlar. Aksine atalarımız “Ucuz etin yahnisi olmaz ” demişler.

Sektör Araştırmamıza katılan müşterilerimizin yorumları ve başlarından geçen olaylara bakılırsa; sizinle anlaşma yapan nakliyat firması ile sizi taşımaya gelen firma farklı, hatta evinizden yükü almaya gelen firma ile yükü indiren firmanın farklı olması gayet muhtemeldir. Şehirlerarası evden eve nakliyat sektöründe aslında bir kamyonu olmayan sadece iş alıp başkasına pas eden çok sayıda firma kılıklı kişinin var olduğu anlaşılıyor. Yanı sıra normal nakliyecilerin de aslında taşımayacakları işlere fiyat verip aldıkları. Daha sonra o işleri nakliye defterlerinde ilan ederek komisyon karşılığı başkalarına sattıkları sıkça görülmektedir.

İnternetten Bulduğunuz Firmaların Hepsinin Gerçek Olmadığını Biliyormusunuz ?

İnternet ortamında firma araştırırken dikkatli olun. Artık 1 telefon ve 1 web sitesi sahibi olan herkes karşınıza evden eve nakliyat firması olarak çıkabilir. Bunların 2 bölümü var. İyi niyetli kötüler ve gerçek kötüler. Aslında ikisi de kötü. Biri iş alıp komisyon karşılığı işleri başka firmalara satar. Biride gerçekten paranızı alır. Yada firmalardan komisyon alır ve iş falan ortada olmaz. Nereden bakarsanız bakın kötü bir durumdur.

İnternet ortamında bulunan firmalara kapora göndermenin doğru olmadığını düşünüyorum. Sizde eşyalarınız yüklenmeden ve referansı olmayan kişi ve kuruluşlara para göndermeyiniz. Arabası olmayan bırak arabayı vergi levhası bile olmayan insanlar bu işlere bulaşmış durumda.  İnternet ortamının faydaları olduğu gibi zararları da var.

Bir Müşterimizin Ağzından….

Diyarbakır’dan Ankara’ya tayini çıkan müşterimiz internette bir firma ile anlaşır. Tarih kararlaştırılır. Fiyatta anlaşılır. Taşınma günü beklenmeye başlanır. Kendini müşteri olarak tanıtan şahıs müşteriden 2000₺ kapora alır. Peki sonra ne mi olur. Taşınma günü geldiğinde para alan şahsın telefonu kapalıdır. Diden gider geçmiş olsun Mahkemeler vesaire bir sürü zaman kaybı.

 

Taşınma İzni Nedir

Ev Taşınma İzni Nedir Detaylı Anlatım

Şöylece bir kaba taslat  düşünecek olursak; eşyalarınızın derlenip toplanması, paketlenmesi, elektrik, su, telefon gibi tüm faturalı aboneliklerin yeni adresinize devri, yeni evdeki eksiklerin tamamlanması ihtiyaç varsa tadilatının yapılması, taşınma, yerleşme sayılabilir. Okullarının nakledilmesi gereken çocuklarınız da varsa durum ayrı bir felaket haline dönüşebilir. Daha önce taşınma deneyiminiz olduysa, bu süreçte hesap edilmeyen ve zaman alan pek çok uğraşılması gereken detayın çıktığını da bilirsiniz. Adana evden eve nakliyat aşamasında Eğer bir yandan da çalışıyorsanız bütün bu işleri tamamlayabilmek için akla karayı seçer, iş yerinizle problem yaşayabilirsiniz.

Son zamanlarda şehirsel dönüşüm, değerlenen bölgelerde kira rayiçlerinin artması, gayrimenkul sektörünün gelişmesi gibi çeşitli nedenlerle evini taşıyan insan sayısında ciddi bir artış gözlemlenmekte. Evlerini taşıyan insanların önemli bir yüzdesinin bir şirket adına çalıştığını var sayarsak, bu da çok fazla kişinin taşınma döneminde belli bir süre izin alması gerekliliği anlamına gelir.

Kimler Taşınma İzni Kullanabilir ?

Öyleyse çalışanlar için bir ev taşınma izni yok mudur? Asaen İş Hukuku’nda ev taşıma izni olarak düzenlenmiş bir izin türü yer almıyor. Ancak 4857 Sayılı İş Kanunu’nun 55/j maddesine göre ücretli veya talebinize bağlı olmak üzere ücretsiz izin kullanmanız mümkün.
4857 Sayılı İş Kanunu’nda izin uygulaması hakkında; İş Yasası’nın 55/j maddesi işverence verilecek diğer izinleri kanun kapsamına almıştır. Buna göre işverence gerek hizmet sözleşmesi gerekse toplu sözleşme ile kararlaştırılacak (taşınma, doğum için erkeğe verilen izin gibi) durumlarda da işçinin izne gönderilmesi gereklidir. Bu durumda da işçinin tüm aylık ücret ve diğer mali haklarından kesintisiz faydalandırılmaya devam edilmesi öngörülmüştür.
Bu durumda işvereniniz ile durumunuzu paylaşarak izin kullanmayı  isteyebilirsiniz. Bu sayede en azından iş saatleri içinde resmi kurumlarda yapılması gereken tüm işler ve tamamlanması gereken eksiklerle rahatlıkla ilgilenebilir, yeni evinize gönül rahatlığı ile zaman ayırıp dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Hatta belki dostlarınızı davet ettiğiniz keyifli bir yeni ev partisi yapmaya bile zaman kalır, ne dersiniz?
Taşınma İzni Nasıl Alınır ?
Evşnizi Taşımak  için tavsiye almak üzere arayan bir arkadaşıma hafta sonu taşınma hafta içi bir gün daha iyi olur hem fiyat açısında hemde nakliyat firması yoğun olmaz rahat taşınırsın önerisinde bulunmuştum. Ancak arkadaşım iş vereninden  hafta içi izin almanın kolay olmadığını yinede şansını deneyeceğini söyledi. Birkaç gün sonra tekrar görüştüğümüzde çarşamba günü taşınacağını söyledi. Bende nasıl izin aldığını sordum.
Hikaye şöyle gerçekleşmiş. Patrondan hafta içi bir gün için izin isteyince patronu hafta sonu taşınmasını tavsiye etmiş. O halde elektrik, doğal gaz ve su abonelik işlemleri için ne zaman izin vereceğini sormuş. Tabi bu işlemleri hafta sonu gerçekleştiremiyor. Sonra şu teklifi sunmuş patronuna hem taşınma hemde abonelikleri halletmek için hafta içi bir gün izin vermesini istemiş ve patrondan izni koparmış.

Adana Taşınma Yardımı Projesi

Adana'da Taşınma Yardımı Almak İsteyenler Dikkat

Evini taşıma isteyen ancak maddi durum yetersizliği olanlar için taşınma yardımı söz konusu. Sosyal yardımlaşma dernekleri tarafından organize edilen bir projedir. 2019 Yılından bu yardımdan yararlanabilmeniz için bazı şartların yerine gelmiş olması gerekir. Adana evden eve nakliyat hizmeti almak isteyen ancak maddi durumu iyi

Ev Taşıma Yardımı Nedir ?

Adana'da Kira ve taşınma yardımı, kentsel dönüşüm projesi ile birlikte ortaya çıkan  ve kiracılara yapılan bir yardım türüdür. Ekonomik koşulları iyi olmayan ama kentsel dönüşümden yararlanmak için evinden çıkmak zorunda kalan kiracıların mağdur olmamalarını sağlamaktır. Bu sebeple , kiracıların kira ve taşınma giderleri devlet tarafından karşılanır. Taşınma yardımına başvurmak için Adana Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne dilekçe ile başvurmak ve ilgili belgeleri sunmak gerekir.

Taşınma Yardımından Kimler Yararlanabilir?
Adana'da 2012 yılından bu yana kapsamlı bir  kentsel dönüşüm süreci başlatılmıştır. Bunun  amacı, deprem ve benzeri  riski bulunan alanlarda ve bu alanların dışında kalan riskli yapıların olduğu bölgelerde sağlıklı ve güvenli hayat şartları tesis etmektir. Kentsel dönüşüm sürecinin bir parçası olarak, devlet tarafından vatandaşların güvenliğini tehlikeye atan her durumun ortadan kaldırılması için iyileştirme, düzeltme ve yenileme çalışmaları yapılmaktadır.
Kentsel dönüşüme tâbi olan bir konutta veya iş yerinde olan kiracıların mağdur olmaması için kendilerine uygun şartlar oluştuğunda kira yardımı ve taşınma yardımı verilmektedir. Bu yardımdan yararlanabilmek için kiracıların 6306 sayılı kanun çerçevesinde, anlaşma ile tahliye edilmiş olmaları gerekir.
Taşınma Yardımı İçin Nereye Başvuru Yapılır ?
Ev kiracıları gibi iş yeri kiracıları da ev taşınma yardımı başvurusunda bulunabilmektedir. Hem ev hem iş yeri kiracılarının yardım başvurusunda bulunabilmeleri için birtakım belgeleri yanlarında hazır götürmeleri gerekmektedir.
Kiracılardan İstenen Belgeler
• Kurumdan alınacak başvuru formu,
• Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
• Riskli yapıda oturduğunu gösteren adrese dayalı nüfus kayıt örneği aslı veya kiracının adına kayıtlı, açık adresi ve bağımsız bölüm numarasını gösteren, son 3 aya ait elektrik, su veya doğalgaz faturalarından birinin aslı.
• Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak, ıslak imzalı yeni adrese dayalı nüfus kayıt örneği aslı,
• Riskli yapı belirtme yazısı fotokopisi,
• Kamu bankalarından birinde açılmış vadesiz hesaba ait cüzdanın fotokopisi bulunmaktadır.

Taşınma Yardımı Yönetmeliği İndir

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı İle İlgili Döküman

Kira Yardımı Dilekçe Örneği

Kentsel dönüşüm dilekçesi indir

Adana Evden Eve Nakliyat Tavsiye

Adana Evden Eve Nakliyat Tavsiyeler

Sorunsuz  bir evden eve nakliyat için nakliyat firmasının uygulaması  gereken önemli konular vardır. Bu detayların eksiksiz firma ile paylaşılması lazım. Ev sahibi olarak siz bilmeseniz bile nakliyat firmasının size sorup öğrenmesi lazım olan tavsiye etmesi gereken konular vardır.Firmalar sormasa dahil aşağıda verdiğimiz tavsiyeleri mutlaka uygulayın. Taşınma günü tüm eksik detaylar karşınıza yeni maliyetler olarak çıkacaktır.

a) Evinizin kaç odalı ? Eşyanız özellikle ıvır zıvır çokmu? (Eşya resimleri ve eşya listesi)

b) Yeni ve eski evin bulunduğu katlar?

c)Bina  Asansör kullanılabiliyor mu apartman yönetiminden izin aldınız mı?

d) Site içinde oturuyorsanız sitenin içine kamyon girebiliyormu?

e) Evden Eve Nakliyat kamyonu olduğunuz sokağa girebiliyor mu, ev ile kamyon arasında  taşıma mesafesi var mı?

f) Bana eşyanızın resimlerini, bina merdiveni ve sokak resimlerini çekip gönderebilir misiniz?

g) Daha önceki eşyanız araçta ne kadar yer kapladı?

h) Bu eve taşınırken herhangi bir sorun yaşadınız mı? Bu sefer için önlem almak istiyoruz.

i) Evinizde kasa, piyano veya özel yapılmış montaj demontajı zor olan mobilya var mı?

j) Siz hangi eşyaları paketlediniz veya paketlemeyi düşündüğünüz eşyalar nelerdir?

k) Duvar delme içeren montaj işleriniz var mı?

Bu soruların hepsi Adana evden eve nakliyat fiyatlarını ve işleyişi direk etkiler, bu nedenle cevaplarının bilinmesi yazılı olarak paylaşılması gerekli.

Evet, her soruyu kendi taşınmanız için cevaplayın ve yazılı olarak nakliyat firması ile paylaşın. Evden eve nakliyat süresince “Söz uçar yazı kalır” ata sözünü aklınızdan hiç çıkarmayın.

En Önemli Tavsiyeler

Adana evden eve nakliyat tavsiye yazımızda Bu konuda  edineceğiniz  bilgiler genel bilgiler olacak, bu bilgiler ışığında nakliyat işini hangi firmaya vermeniz gerektiğini kolayca tespit edebilirsiniz. Ayrıca biraz araştırma yaptığınızda gerçekten kötü hizmet veren firmaların bazıları size hizmet vermek istemeyecektir. Birçok tecrübe ile kanıtlanmış bir gerçektir.

Firma Hakkında İp Uçları Elde Etme

a) Firmanın araçları var mı? Varsa internette resimlerine ulaşmaya çalışın.

b) Firma ev taşıma yetki belgesine sahip mi?

c) Daha önce yaptığı evden eve nakliyat işlerine ait görseller var mı?

d) Şehirler arası evden eve taşımacılık yapıyor mu?

e) Firma hakkında topladığınız bilgileri değerlendirin.

Nakliye Şirketinde Bu Hizmetler Varmı?

  • Paketleme
  • Sigorta
  • Mobilya Montaj
  • Eşya Toplama
  • Asansörlü taşıma

Siz tam olarak neye ihtiyacınız var ise o şekilde firma aramalısınız.Taşınmayı ilk aklınızdan geçirdiğiniz gün çalışmaya başlayın.Belki daha çok var taşınma tarihine ama şimdiden ufak ufak çalışmalar ile süreci hem çok fazla kolaylaştıracak hemde daha fazla tasarruf etme imkanı bulacaksınız. Şehirlerarası evden eve nakliyat için bir nakliyeci seçip rezervasyon yapmayı son günlere bırakmayın.
En az 2 hafta önceden bir firmada taşınma günü için rezervasyon yapın. En az 1 hafta ise en iyi zaman taşınma gününe bir ay yani 4 hafta kala bir şehirler arası evden eve nakliyat firması ile anlaşmanızı tavsiye ediyoruz.

Adana Eşya Depolama

Adana Eşya Depolama Hizmetleri

Depolama hizmetlerimiz, ülke çapında en güvenilir, güvenli ve uygun fiyatlı şirketlerden biri olarak bilinir, çünkü en iyi depolama hizmetlerini en uygun fiyatlarla sunmaktan gurur duyuyoruz. Kendi depolarımız ve ortağımızın depoları, yük nakliyesi sırasında ve öncesinde tahakkuk etmenize gerek kalmaması için stratejik konumlarda bulunmaktadır.İnsanlar taşınırken bir yandan da belirli sorunları akıllarına takar. Bunlardan bir tanesi de eşya depolama olmaktadır. İnsanların bazen acele bir şekilde oldukları ofis ya da evlerden çıkması gerekebilir. Tabi ki buna paralel olarak da taşınılacak olan yerin bulunması gerekir. Her ne olur ise olsun insanların içlerine sinecek kadar kaliteli ve düzgün bir yeri de bulması o kadar kolay değildir.

Yalnızca işinize uygun özelleştirilmiş depolama çözümleri sunmakla kalmıyoruz; aynı zamanda yerine getirme, iade yönetimi, paketleme, özel ambalajlama, nakliye, lojistik destek, özelleştirilmiş lojistik süreç, tedarik zinciri yönetimi, dağıtım gibi çeşitli depolama hizmetleri de sunuyoruz. envanter kontrolü, kapıdan kapıya taşıma, toplama ve paketleme işlemleri, çapraz yükleme dağılımı, etiketleme, sıcaklık kontrollü depolama çözümleri, gıda sınıfı tesisleri vb. Adana evden eve nakliyat için ev eşyalarınızı belirli sürelerle depoluyoruz.

Adana Eşya Depolama Şirketi

Düzenli depolama hizmetlerinin yanı sıra, işlerinde, siparişlerin yerine getirilmesinde, ambalajlanmasında, montajında ​​ve kit gerekliliklerinde onlara yardımcı olacak bir dizi katma değerli müşteriye özel hizmetler sunuyoruz. Lojistik ve depolama araç ve gereçlerimiz son teknolojidir ve bugüne kadar mevcut en iyi depolama hizmetlerini sunar. Müşterilerimizin gelişen lojistik pazarından faydalanabilmelerini sağlamak için depolarımızı mevcut teknolojiler ve süreçlerle ve uygun olduğunda yükseltmeye devam ediyoruz. Depolama hizmetlerimizin sizin için nasıl yararlı olabileceğini ayrıntılı olarak öğrenmek için bugün depolama ve lojistik uzmanlarımıza danışın ve hayal kırıklığına uğramayacağınızdan emin olabilirsiniz.

evden eve nakliyat ekspertiz

Adana Ev Taşıma Ekspertiz

Evden Eve Nakliye ve Taşıma Öncesi Ekspertiz

Adana Ev Taşıma  işlemleri öncesinde bir personelin müşterinin eşyalarını ve taşınma işlemlerinin gerçekleştirileceği konumları incelemesine taşınma öncesi ekspertiz hizmeti adı verilmektedir. Milliyet  Nakliyat’ın ücretsiz olarak sunduğu bu hizmet sayesinde nakliyat daha hızlı ve güvenilir bir biçimde gerçekleşmektedir.

Taşıma öncesi ekspertiz hizmeti, nakliyat sektöründe oldukça önemli kabul edilmektedir. Firmalar bu işlem sayesinde planlı ve programlı çalışmakta, müşterinin istediği zamanda eşyaların teslimini de yapabilmektedir.

evden eve nakliyat ekspertiz
adana ev taşıma ekspertiz

Ev Taşıma Ekspertizi  Ne Yapar?

Firmanın eşyaları incelemek üzere yolladığı ekspertizler, bu incelemeden sonra detaylı bir rapor çıkararak nakliyat planını ortaya koyar.

Ekspertiz işlemlerinin aşamaları ise şöyle listelenebilir:

-Firma ekspertizi eşyaları ve konumları incelemek üzere yollar. Müşteri ile görüşen ekspertiz eşyaların türüne, durumuna, büyüklüğüne ve hacmine bakar. Bunun yanı sıra taşınılacak konumları da inceleyen ekspertiz buna göre bir taşınma planı ortaya koyar.

–Taşınma planında ise kullanılacak ambalaj ve paketleme malzemeleri, çalışacak işçi sayısı, demonte ve monte edilecek eşya varsa çalışacak marangoz sayısı, hangi tip taşımacılığın gerçekleştirilmesi gerektiği (asansörlü taşımacılık/geleneksel taşımacılık vs.) ve son olarak kullanılacak araç belirlenir.

-Bu belirleme ile ilgili müşteri de bilgilendirilir ve eğer anlaşma sağlanırsa uygun bir zaman belirlenerek sözleşme imzalanır.

Taşıma Hizmetinde Ekspertizin Önemi

Bir evden eve nakliyat hizmetinin başarılı bir biçimde gerçekleştirilmesi isteniyorsa mutlaka ekspertiz hizmetinden yaralanmak gerekmektedir. Ekspertiz sayesinde eşyaların olumsuz bir durumla karşılaşması engellenir ve taşımacılık daha hızlı ve güvenilir bir biçimde sonlandırılır.

Bu nedenle Milliyet  Nakliyat’ın sunduğu ücretsiz ekspertiz hizmetinden yararlanmak gerekmektedir. Nakliyat hizmetini olası tüm risklerden uzak tutan ekspertiz, büyük önem taşımaktadır.